کانون عاشقان شهادت

سفارش تبلیغ
صبا ویژن
درباره سایت
کانون عاشقان شهادت

این علی هم مانند آن علی مظلوم

انگار رسم زمانه ان است که کسانیکه خیلی مدعی دوستی با انسان هستند و خود را فدایی می دانند به انسان ضربه بزنند و دل را به درد آورند شاهد مثال های فراوانی  برای این موضوع در طول  تاریخ دیده شده است تاریخ زندگی امیر المومنین بهترین نمونه را برای این قصه است  آنگاه که می بینیم همان هایی مسبب اصلی جنگ جمل  میشوند که مدعی سینه چاک علی علیه السلام بودند 

یادمان نمی رود هشت سال پیش زمانیکه شنیدیم مردی از جنس مردم دارد میاید و بعدها  دیدیم  پوستر سیاه و سفیدش که این جمله زیبا بر آن نقش بست، ماهم به حساب آنکه این مرد از جنس مردم هست نه اینکه از قشر ضعیف است نه اینکه فقط حرف از عدالت می زند و... بلکه برای اینکه احساس کردیم او از جنس مردم 9دی است و او همدم مردم 22 بهمن 91 است و برای ولایت می میرد با بچه محله و شهرمان هم قسم شدیم تا از هرچه که می توان برای خادمیش مایه بگذاریم برا همین بود توی ستادش نان و طالبی خوردیم و نان خشک ستاد او را به چلو برگ جاهای دیگر ترجیح دادیم و با پول تو جیبیمان عکسهایش را کپی کردیم و طلبه هایمان لباس روحانیت را کندند و عکسش را به در و دیوار زدند تا بارها شاهد دست بوسی او از حضرت آقا باشند .

پس از انتخابش نماز شکر خواندیم چون می دیدیم که هنوز هم که هنوزه ادبیات انقلاب حاکمه و مردم به کسی دارند رای می دهند که شعارهای  انقلاب را سر می دهد بعد ش هم رفتیم دنبال زندگیها مون  کسی برای پست و مسئولیت دست و پا نزد و اصلا دنبال این حرفها نبودیم

تا رسید دور دهم انتخابات ریاست جمهوری این بار چون گذشته آمدیم پای کار البته عده مان زیاد شده بود حتی پای کسانیکه ادبیاتشان با ما نمی خوند به ستادها باز شد و البته رنگ و بو ها عوض شد ..... بگذریماما وایسادیم چون او را در تعهدش به انقلاب و آقا جلوتر می دیدیم

قضایای فتنه دلمان را به درد آورد ولی زمانی آتش گرفت که دیدیم به نامه آقا بعد از افشاءش عمل شد و البته اگر مالک ها بودند بخاطر نامه آقا اگر فرزندشان هم بود از فرزند اخراج می کردند

 واین اتفاقات هر روز بیشتر مارا پیر می کرد زمانی می مردیم که چهره سیدمان را درهم می دیدیم

باز بگذریم

دیروز از خدا طلب مرگ کردم موقعیکه شندیم سید می گفت دلم به درد آمد ، اما باز خوشا به غیرت لاریجانیها که بلافاصله نامه دادند و گفتند که با جان ودل حرفهای آقا رو می پذیرند

دکتر من یه حرف باهات دارم خدایی انتظار داشتم محمود جلوتر از علی و صادق قدم برداشته و قلم بزند


نویسنده :
تاریخ : یادداشت ثابت - شنبه 91 بهمن 29 9:14 صبح

این دختر را بزنید! از دیروز تا به حال ما را خیلی اذیت کرده!

ایتی از شجاعت های کم نظیر سهام خیام نوجوانی سیزده ساله:

این دختر را بزنید! از دیروز تا به حال ما را خیلی اذیت کرده!

نوید شاهد: سهام سراسیمه و آشفته به خانه برگشت و گفت:"نباید بنشینیم! همه باید مبارزه کنیم.". یکی از نیروهای دشمن فرمان داد که سهام را با تیر بزنند. او گفت:" این دختر را بزنید! از دیروز تا به حال ما را خیلی اذیت کرده است!"

به گزارش خبرنگار نوید شاهد مادر شهید سهام خیام نقل می کند:
سهام یک روز بعد از اشغال هویزه توسط عراقی ها بعد از ظهر از منزل بیرون رفت و در کنار رودخانه متوجه شد که نیروهای دشمن با کامیون های خود اسباب، مهمات و اسلحه های پاسگاه ژاندارمری هویزه را غارت می کنند و به غنیمت می برند. سهام سراسیمه و آشفته به خانه برگشت و گفت:"نباید بنشینیم! همه باید مبارزه کنیم."

این را گفت و با سنگ به نیروهای دشمن حمله کرد. همان طور که به طرف اشغالگران سنگ پرتاب می کرد، می گفت:"مثل اینکه دارند اسباب خانه ی ما را می دزدند و می برند." من به سهام گفتم:" دختر! تو که پسر نیستی! آرام باش! ممکن است تو را بکشند. قبل از این صحبت ها، مردم محله و همسایه هایی که در کنار رودخانه بودند، به من گفتند:" مواظب دخترت باش! ممکن است کشته شود. اما سهام با خشم گفت:" بگذار مرا! این جنگ واجب است."


همان طور که به سربازان عراقی سنگ می زد و مرگ بر صدام و بروید و گم شوید می گفت، رو به ما کرد و گفت:" همه باید با هم متحد شویم و جنگ کنیم!"سهام به سوی سربازانی که داخل ژاندارمری موضع گرفته بودند، سنگ پرتاب می کرد. یکی از نیروهای دشمن فرمان داد که سهام را با تیر بزنند. او گفت:" این دختر را بزنید! از دیروز تا به حال ما را خیلی اذیت کرده است!"


و سرانجام سهام خون سرخش در راه عزت و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پای نهال انقلاب اسلامی ریخته می شود...

برگرفته از کتاب سیزده ساله ها، انتشارات خادم الرضا
انتهای پیام/س/ع

نویسنده :
تاریخ : یادداشت ثابت - سه شنبه 91 بهمن 25 3:12 عصر
برچسب ها :

آنقدر بر روی روسری ام تف می کردند که خیس می شد و مجبور بودم عوضش

 12 سال بیشتر نداشتم.
برای نخستین بار می‌خواستم با روسری به مدرسه بروم؛ هیجان زده بودم و خوشحال از انتخابم. وارد اتوبوس مدرسه شدم از همان اتوبوس‌های زردی که سرویس بچه مدرسه‌ای‌ها بود. غوغایی در اتوبوس بر پا بود من که وارد شدم ناگهان همه ساکت شدند و به من نگاه کردند ناگهان از ته اتوبوس پسری فریاد زد:"اونو نگاه کنید یک پارچه روی سرش انداخته" و بقیه به تبعیت از او مرا هو و به سمتم آشغال پرت کردند.

در اتوبوس باز بود و من هنوز فرصت فرار داشتم اما لحظه‌ای با خودم فکر کردم امروز فرار کنم فردا چه؟ بالاخره که باید مدرسه بروم پاهایم سنگین شده بود؛ به سختی خودم را به اولین صندلی اتوبوس رساندم ترسیده بودم برای همین شروع به راز و نیاز با خدای خودم کردم تا کمکم کند و بتوانم حجابم را حفظ کنم. وقتی رسیدیم به مدرسه متوجه شدم روسریم خیس شده بعدا یکی از دوستانم گفت پسرا یکی یکی به سمت من می‌آمدن و آب دهان روی روسرییم می‌انداختن و این ماجرایی بود که هر روز از خانه تا مدرسه برای من تکرار می‌شد و من مجبور بودم هر روز با خودم دو روسری ببرم چون روسریم همیشه خیس از آْب دهان می‌شد.


اینها را خانم زهرا گنزالس می گوید؛ مسلمان شیعه آمریکایی. او حکایت مسلمان شدن خود را نیز اینگونه تعریف می کند:
وقتی چهار سالم بود؛ مادرم مسلمان شد. ما می‌دیدیم که عبادت ایشان با ما فرق دارد. مادرم آرام آرام ما را با ارزش‌های اسلام آشنا کرد بدون اینکه اجباری در کار باشد. وقتی دوازده سال داشتم مادرم من و خواهر و برادرانم را به اسلام دعوت کرد و ما که با اسلام تا حدودی آشنا شده بودیم به اسلام روی آوردیم. بعد از آن نخستین بار در اواخر پاییز سال 1369 همراه مادر و خواهرم به قصد گذارندن دوره در حوزه علمیه قم به ایران سفر و در همان سال نیز ازدواج کردم و همراه همسرم ساکن آمریکا شدیم، از سال 1381 تاکنون نیز در مشهد مقدس زندگی می‌کنم
منبع:حجاب ایران


نویسنده :
تاریخ : یادداشت ثابت - سه شنبه 91 بهمن 25 3:7 عصر
برچسب ها :

عواقب خطرناک دوری از علما

پیامبر اعظم (ص) فرمودند :
به زودی زمانی بر امتم خواهد آمد که از علماءفرار می کنند،همان گونه که گوسفندازگرگ فرارمی کندهرگاه چنین شد ، خداوند آنان رادچار سه بلا می کند: برکت از اموال آنان بر می دارد ، زمامداری سمتگر را بر آنان مسلط می کند وبی ایمان از دنیا می روند بحار الانوار ، ج22 ص453


نویسنده :
تاریخ : یادداشت ثابت - یکشنبه 91 فروردین 21 12:17 صبح

حدیث هفته 2

 

      حضرت زهراعلیها السّلام:

هرکس عبادت خالص خود را به سمت خدا فرستد خداوند بهترین مصلحت  را به سویش فرو مى فرستد  


نویسنده :
تاریخ : یادداشت ثابت - شنبه 91 فروردین 20 11:33 عصر
برچسب ها :

ما جز کدام دسته ایم

فرازهایی از سخنان سردار رشید اسلام
شهید حمید باکری
دعا کنید که خداوند شهادت نصیب شما کند
در غیر این صورت زمانی فرا میرسد که جنگ
تمام می شود و رزمندگان امروز به سه دسته
تقسیم می شوند.
دسته اول :دسته ای به مخالفت با گذشته خود بر می خیزند و از گذشته خود پشیمان می شوند .
دسته دوم :دسته ای راه بی تفاوتی بر می گزینند و در زندگی مادی خود غرق می شوند و همه چیز را فراموش می کنند.
دسته سوم:وآخرین دسته به گذ شته خود وفادار می مانندکه از شدت مصائب و غصه ها دق خواهند کرد.

پس از خدا بخواهید که با وصال شهادت از عواقب زندگی بعد از جنگ در امان بمانید.چون عاقبت دو دسته اول ختم به خیر نخواهد شد و جزء دسته سوم ماندن بسیار سخت ودشوار خواهد شد

 


نویسنده :
تاریخ : یادداشت ثابت - شنبه 91 فروردین 20 11:21 عصر
برچسب ها :

حدیت هفته 1

                                                         امیر المومنین علی (علیه السلام ) :

مَنْ وَقَّرَ عالِماً فَقَدْ وَقَّرَ رَبَّهُ

کسی که به عالمی احترام نماید، به خدا احترام نموده است

                                                                                                        غرر الحکم، ج 5 ، ص 351


نویسنده :
تاریخ : یادداشت ثابت - جمعه 91 فروردین 12 11:21 عصر
برچسب ها :

سید عباس موسوی معمار حزب الله

شنبه 16 فوریه 2013 مصادف با سیزدهمین سالگرد شهادت «سید عباس موسوی»، دومین دبیرکل جنبش حزب الله لبنان است.

سید عباس موسوی در سال 1952 در شهرک «نبی شیت» از توابع بعلبک لبنان به دنیا آمد. پدرش از متخصصین معماری مساجد بود. پس از چند سال خانواده سید به ضاحیه در جنوب لبنان می‌روند و این شهید بزرگوار تحصیلات ابتدایی خود را در این منطقه سپری می‌کند.
 
دغدغه‌ فلسطین و فلسطینیان همواره و از همان سال‌های اول عمر همراه سید بود تا اینکه در 18 سالگی همراه چند نفر از برادران مقاومت در لبنان، به سوریه می‌رود تا در آنجا دوره‌های نظامی علیه رژیم صهیونیستی بیند.

خانواده به دنبال سید راهی سوریه می‌شود تا او را بازگرداند. وقتی به محل آموزش می‌رسند، پاهای سید را شکسته می‌بینند، با اصرار بسیار تلاش می‌کنند، او را به لبنان باز گردانند.
یکی از روزها، سید خواب «امام موسی صدر» را می‌بیند. بعد از این خواب، به پدرش می گوید که او را با امام موسی صدر آشنا کند. پدرش او را به دیدن امام موسی صدر می‌برد.

سید دو سال نزد امام موسی صدر در صور مشغول فراگیری دروس حوزوی می‌شود تا پس از آن بعد از مراسم عمامه‌گزاری با معرفی امام موسی صدر راهی عراق شود و از محضر «سید محمدباقر صدر» بهره‌مند شود.

این سر آغاز رابطه‌ای عمیق بین استاد و شاگرد بود تا اینکه «سید حسن نصرالله» نیز به جمع آنها در نجف ملحق شود و سید عباس موسوی سمت استادی نصرالله را برعهده گیرد. 
تلاش رژیم وقت عراق برای ترور سید عباس او را به لبنان باز می‌گرداند تا در سال 1979 در بعلبک حوزه‌ای برای ادامه تحصیل روحانیانی که به لبنان آمده بودند، تأسیس کند. 
 

 

تجاوز سال 1982 رژیم صهیونیستی به بیروت سیدعباس موسوی را وامی‌دارد، مردان بزرگ و شجاع را جمع کرده و در همان سال مقاومت اسلامی را تأسیس کند که این مقاومت تا امروز هم ادامه دارد. 
البته سید سال 1979 به ایران سفر کرد و از نزدیک با افکار امام خمینی(ره) آشنا شد. 
پس از ترور «شیخ راغب حرب»، سیدعباس برای سخنرانی به کنار مزار ایشان می رود. محافظان سیدعباس، متوجه بالگردهای نظامی رژیم صهیونیستی می‌شوند و موضوع را با سید در میان می‌گذارند. 

سید به طرف بیروت و از آنجا به سمت منطقه‌ای به نام «تفاحتا» حرکت می‌کند. در این هنگام چند فروند بالگرد رژیم صهیونیستی خودرو سید را هدف قرار می‌دهند تا وی به همراه فرزندش در فوریه 16 1992 به شهادت برسند. 

 

  
 
خلبان اسرائیلی نحوه ترور سید عباس موسوی را تشریح می‌کند 
 
16 سال پس از ترور سید و همسر و فرزندش یکی از چهار خلبان صهیونیستی که در این عملیات دست داشتند، درباره این ترور لب به سخن می‌گشاید و می‌گوید که «ایهود باراک»، وزیر وقت جنگ اسرائیل به ما دستور داده بود، هر کاروان خودرویی را که مشاهده کردیم، هدف قرار دهیم، چون در شناسایی خودرو سید به نتیجه نرسیده بودیم. 

وی می‌افزاید: باراک و «الیاهو بن نون»، فرمانده وقت نیروی هوایی و «اوری ساگی»، رئیس سرویس اطلاعات اسرائیل به شخصه بر عملیات ترور نظارت داشتند. 

وی گفت: دو بالگرد از پایگاه هوایی «محانییم» و دو بالگرد دیگر از پایگاه «بیتست» پس از دیدن سه ساعت دوره آموزشی نحوه اجرای عملیات درحالی به هوا برخاستند که یک گروه از نیروی زمینی ارتش اسرائیل نیز تحرکات سید عباس موسوی را در لبنان زیر نظر داشت و همین‌ که این خبر به دست ما رسید که سید در روستای «جبشیت» برای بزرگداشت شهادت راغب حرب است به سرعت از زمین برخاسته تا فرصت را از دست ندهیم. 
 

  

 
این افسر خلبان صهیونیست گفت: با کاروانی از خودروها مواجه شدیم که با سرعت در حرکت بودند و یک خودرو مدام مکان خود را تغییر می‌داد، اما چون نمی‌دانستیم، سید در کدام خودرو قرار دارد، دستور یافتیم، کاروان را هدف قرار دهیم. 

او می‌افزاید: ما نمی‌دانستیم عملیات چه شخصیتی از مقاومت را هدف قرار می‌دهد و تنها ده دقیقه پس از اجرای عملیات و اخبار منتشره از رسانه‌ها بود که دریافتیم سید عباس موسوی را هدف قرار داده‌ایم. 

این خلبان ارتش رژیم صهیونیستی تاکید می‌کند، تحقیق صورت گرفته توسط دستگاه اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل در سال 2006 انتقادات بسیاری را به طرح ترور سید عباس وارد و اظهار می‌کند، می‌بایست به جای ترور سید باید او ربوده می‌شد تا از وی به عنوان برگ برنده‌ای در قضیه «ران اراد» استفاده شود. 

آنچه درباره شیخ عباس موسوی در پایان می‌توان گفت، این است که وی توانست جامعه مقاوم را بنا کند و سنگ بنای محیطی را پایه‌ریزی کند که پذیرای مقاومت و تربیت دهنده آن باشد. مقاومتی که هرگونه تسلیم و سرفرود آوردن در برابر اشغال و تجاوز را رد می‌کند و یکی از بزرگترین دستاورهای آن «انقلاب النبطیه» در برابر نظامیان صهیونیست بود که در آن همه از پیر و جوان و کودک و زن و مرد مشارکت داشتند


نویسنده :
تاریخ : یکشنبه 91 بهمن 29 8:8 صبح

سال تولید ملى، حما یت از کار و سرمایه‏ ى ایرانى گرامی باد

دو ستان عزیز با عرض سلام و تبریک آغاز سال نو شمسی و اروزی سرافرازی و سربلندی برای همه اقایان و خانم های محترم ضروری است مطلبی را به استحضار برسانیم :

چندین سال است که حضرت آقا اقدام به نامگذاری سال می کنند اما با یه نگاه میشه فهمید که مسئولین انچنان که باید و شاید به این امر نمی پردازند

ما فکر می کنیم در این حوزه نیز باید کار جهادی کرد فلذا از همه دوستا ن ،خوانندگان محترم  درخواست داریم برای تبیین اهمیت این نامگذاری ها و نیز نامگذاری امسال  و راههای عملیاتی شدن شعار امسال خود دست به کار شوند ما نیز در مجموعه کانون عاشقان شهادت اماده پذیرش نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم


نویسنده :
تاریخ : سه شنبه 91 فروردین 1 6:31 عصر
برچسب ها :
صفحات سایت
 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید